Vítej na serveru Satelit - Technický magazín
Vyhledávat
Satelit - Technický magazín
Hlavní Menu
  • Domů
  • Témata
  • Sekce
  • Diskuze
  • Zprávy
  • Download
  • WWW odkazy
  • Doporučte nás
  • Seznam uživatelů
  • Váš účet
  • Odešli novinky
  • Statistika
  • Top 10
  • FAQ

  • Naše akce
    Pokud se chcete podívat, jak to vypadalo na akcích, kterých jsem se zúčastnil, tak můžete zde.

    Test zařízení během červnového PA proběhl úspěšně a budeme se tedy těšit na spojení v Polním dnu 2009 pod značkou OL4A z JO60RN.

    Spřátelené weby



    Speednet, s.r.o. Váš spolehlivý ISP v Teplicích






    Kdo je online?
    Satelit si čte 24 hostů a 0 registrovaných návštěvníků.


    Moderováno uživatelem: Vasek
    Satelit - Technický magazín Forum Index » » Hardware » » Kvalita obrazu
      
    Satelit - Technický magazín Forum Index
    Autor Kvalita obrazu
    phill

    Joined: May 25, 2001
    Příspěvků: 3
    Od: Plzen
      Posláno: 2001-05-25 17:41

    Ahoj,
    mam doma satelit Phillips a ktomu parabolu co se dodava bezne k UPC direct, a zajimalo by me jak je to s kvalitou obrazu u digitalu, jestli zavisi na kvalite signalu. Obcas mi totiz pripada ze ten slavnej MPG2 je pekne kostickovanej, vyresilo by se to vetsi parabolou, nebo je kvalitka porad stejna a kdyz neni tak obraz vypadava? BTW mam 60 na hrubim a tak 35 na tom lepsim. Thanx

    -----------------



     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Per

    Joined: May 05, 2001
    Příspěvků: 8
    Od: Praha
      Posláno: 2001-05-26 12:06

    Mám ten samý pocit. Podle mě je ale spíše problém v tom receiveru od Philipse než v parabole, nebo v systému kódování. Někde jsem četl nějaký test a myslím že ten Philips tam dopadl v porovnání třeba s Humaxem nebo Nokií dost špatně. Takže asi bych se poohlídnul po novém receiveru.

    -----------------



     Profil  Quote
    phill

    Joined: May 25, 2001
    Příspěvků: 3
    Od: Plzen
      Posláno: 2001-05-26 12:21

    Ja o tech prijimacich moc nevim ale pripada mi ze MPG2 je proste porad stejnej, ne? Tzn ze lepsi dekoder by pomoh==>novej receiver. A co ta parabola-mala? Na analogu by to bylo docela dost spatny a na digitalu prave nevim, jestli muze bejt obraz lepsi, nebo horsi?


     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Per

    Joined: May 05, 2001
    Příspěvků: 8
    Od: Praha
      Posláno: 2001-05-26 15:45

    No, podle těch parametrů, ktere si uvedl, tam asi bude nějaký problém. Ja tam mam běžně tak 75 hrubýho a až 85 čistýho. Možná by nebylo marný to zkusit ještě jemněji doladit. Ale myslím, že na tu kostičkovatelnost to nemá vliv, spíše ti to odstraní ty výpadky signálu. Taky by nebylo marný mrknout v nějakym obchodě třeba na ten Humax, myslím mrknou jak to s UPC hraje, můžes to porovnat, nebo zkus najít nějaké testy receiverů. Zkus třeba Stereo&Video, Parabolu.......


     Profil  Quote
    phill

    Joined: May 25, 2001
    Příspěvků: 3
    Od: Plzen
      Posláno: 2001-05-27 11:59

    Tak jsem to stim drobet zahejbal, ale porad jsem na 70/ 40cistyho. No jestli jste videli parabolu od UPC tak je fakt malinka. Vypadky jsou ale jenom pri bource. Slo me jenom oto, jestli je to velikosti paraboly a jak je videt tak asi ne. Dik

    -----------------



     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Valenta

    Joined: Nov 10, 2000
    Příspěvků: 317
    Od:
      Posláno: 2001-05-27 12:04

    Zdravím,

    pravda je taková, že signál funguje od cca 30 jemného bez problémů. Ale na originální parabolu se dá dostat okolo 70 - 80 podle polohy v ČR. Jinak kvalita obrazu je děsná, protože UP* používají velice nízkou přenosovou rychlost a tak pokud je někde rychlá scéna, nebo tmavé pozadí, tak je vidět kostičky. Na to bohužel parabola nemá vliv a bude to stejné s třeba se 120. Co jej iné, když se ti rozpadá obraz (tzv zasekává a kostičkovatí) tak to může být špatně nastavenou anténou. Co se týká kvality obrazu Philipse, Humaxe a např. Technisatu, rozdíl na své 72 cm TV nevidím a pořád je poznat, že je to UP*


     Profil  Email  www   Přidat Quote
    Anonymous
    Nezaregistrovaný uživatel
      Posláno: 2005-01-28 17:38

    Quote:

    On 2001-05-26 15:45, Per wrote:
    No, podle těch parametrů, ktere si uvedl, tam asi bude nějaký problém. Ja tam mam běžně tak 75 hrubýho a až 85 čistýho. Možná by nebylo marný to zkusit ještě jemněji doladit. Ale myslím, že na tu kostičkovatelnost to nemá vliv, spíše ti to odstraní ty výpadky signálu. Taky by nebylo marný mrknout v nějakym obchodě třeba na ten Humax, myslím mrknou jak to s UPC hraje, můžes to porovnat, nebo zkus najít nějaké testy receiverů. Zkus třeba Stereo&Video, Parabolu.......




     Quote
    booms

    Joined: Jul 27, 2005
    Příspěvků: 8
    Od:
      Posláno: 2005-07-28 08:25

    V tomto pripade nema velikost paraboly vliv. Pro satelity s velkym vyrazovacim vykonem staci mensi prumer paraboly. Problem je v MPG kodovani. Cim vetsi komprese, tim se objevi v obraze ctverecky. Jinak diky digitalnimu prenosu mame vetsi programovou nabidku, ale nekdy na ukor kvality. Velikost paraboly se objevi, az kdyz se objevuji v obraze jinak barevne ctverecky, obraz se zastavuje ci lame. Vlastnim ovalnou parabolu 65 a mam pred ni 2x konvertory (6db,8db) na pozici Astra a Hotbird. U Hodbirdu je potreba vetsi parabola, mam tedy konvertor ve stredu a stava se, ze obcas mi u nekterych programu vypadava obraz, znetelne je vice pri desti ci snezeni. (dulezita jsou take sumova cisla konvertoru, cim mensi tim lepsi)



     Profil  Quote
      
    Přeskočit na:


    Všechna loga a obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků. Komentáře jsou majetkem jejich odesílatelů. Zbytek © 2000 - 2024 Satelit
    Optimální rozlišení 1024 * 768 a HiColor a vyšší