Czech-American TV – Česko-americká televize se zaregistrovala nyní i v České
Datum: * Čtvrtek, 14. únor 2008 @ 06:40:44 CET *
Téma: TV, Satelity

Tisková zpráva 13.02.2008
Czech-American TV – Česko-americká televize se zaregistrovala nyní i v České republiceCzech-American TV - Česko-americká televize vysílá na televizních obrazovkách již pátým rokem nepřetržitě každý týden, a to v oblasti Chicaga, kde bydlí přes 5 milionů lidí a z nich se přes 100 tisíc hlásí k českému původu. Vysílá na kanále 19 na kabelové televizi ve více jak 60 městech, kde je největší koncentrace tzv. Čechoameričanů. Na internetovém vysílání www.catvusa.com má CATV několik desítek tisíc diváků měsíčně. Jedná se především o diváky ze států Nebraska, Kansas, Texas, Kalifornie, Illinois, Wisconsin, Michigan a Florida.
Czech-American TV vysílá všechny pořady v anglickém jazyce a díky tomu je populární nejen mezi Čechoameričany, nýbrž i mezi Američany všeobecně. Jako jediná na světě vizuálně propaguje českou kulturu pouze v angličtině. Proto má také internetové diváky i mimo území USA. Například v Kanadě, Austrálii nebo Anglii, tedy v dalších anglicky mluvících částech světa.
Czech-American TV je v USA registrována jako nezisková organizace a její vysílání je nekomerční. Náklady na produkci a vysílání pořadu jsou ve větší míře financované z neziskového sektoru a příspěvků diváků. Přímo v ČR má Czech-American TV spolupracovníky především z řad studentů, kteří točí a posílají do vysílání své reportáže. Významně tak přispívají k propagaci české kultury, zdokonalují se ve svém oboru a pomáhají neziskové oblasti. Hlavním účelem Czech-American TV je sloužit propagaci české a moravské kultury a jejich tradic v zahraničí prostřednictvím televize. Její programová náplň je vzdělávacího a informativního charakteru.
Mezi nejoblíbenější pořady diváků patří kulturní reportáže z České republiky, recepty na českou kuchyni, dokumenty o českých památkách a zajímavých místech a český a moravský folklór. Velmi populární je také televizní seriál “Česká škola“, ve kterém se vyučuje český jazyk. Většinu vysílaných pořadů a dokumentů lze najít na webových stránkách www.catvusa.com pod odkazem "archived broadcast". Czech-American TV spolupracuje mimo jiné s desítkami měst a obcí v ČR na jejich publicitě v zahraničí. Propaguje také celé české regiony například díky dokumentům agentury Czechtourism. A není to jen v oblasti vzdělávací a kulturní. Odvysílala i řadu dokumentů o organizacích Czech Trade nebo Czech Invest, které napomáhají vývozu českého průmyslu do zahraničí.
Česko-americká televize – Czech-American TV je jiná než české televize. Vysílá totiž pouze anglicky a v jejím programu jsou pořady převážně zajímavé pro jiný okruh divaků. Jejím účelem není nahrazovat české zábavné či zpravodajské televize v Americe. Televizní a rozhlasové stanice z České republiky považuje za své partnery a doporučuje jejich oficiální internetové vysílání zejména těm divákům v Americe, kteří rozumí česky. Rovněž doporučuje divákům i další česká média jako jsou české internetové portály, noviny a časopisy.
Po pěti letech působení v USA je Czech-American TV od letošního roku také řádně registrována v České republice, a to jako neziskové občanské sdružení.

Radka Horáčková
Reportérka a asistentka produkce CATV

Kontakt v ČR: Mobil: +420-731968242 E-mail: radka@catvusa.com
http://www.catvusa.com
Kontakt v USA na Reditele CATV (cesky,anglicky): Phone: +1-7088130028 E-mail: producer@catvusa.com
Tento článek byl publikován na serveru Satelit - Technický magazín
http://www.satelit.cz/

Adresa tohoto článku:
http://www.satelit.cz//article.php?sid=370