Vítej na serveru Satelit - Technický magazín
Vyhledávat
Satelit - Technický magazín
Hlavní Menu
  • Domů
  • Témata
  • Sekce
  • Diskuze
  • Zprávy
  • Download
  • WWW odkazy
  • Doporučte nás
  • Seznam uživatelů
  • Váš účet
  • Odešli novinky
  • Statistika
  • Top 10
  • FAQ

  • Naše akce
    Pokud se chcete podívat, jak to vypadalo na akcích, kterých jsem se zúčastnil, tak můžete zde.

    Test zařízení během červnového PA proběhl úspěšně a budeme se tedy těšit na spojení v Polním dnu 2009 pod značkou OL4A z JO60RN.

    Spřátelené weby



    Speednet, s.r.o. Váš spolehlivý ISP v Teplicích






    Kdo je online?
    Satelit si čte 24 hostů a 0 registrovaných návštěvníků.


    Bezdrátový přenos dat
    Poslal Valenta v * Pondělí, 27. listopad 2000 @ 13:30:40 CET *
    Kontrukce, tipy, bastlení Trápí Vás otázka bezdrátového přenosu dat ? S rozšiřováním Internetu nastává otázka vhodného připojení k této síti. Například moje pracoviště je do sítě Internet připojeno pevnou linkou 28,8 a já potřebuji mít z domova přístup nejen na Internet, ale i do celé lokální firemní sítě.



    Dobrou cestou, pro nás slabé Linuxáky, je RAS – remote access server v balíku Microsoft NT server. Ten lze vhodně využít pro dial-up připojení a dá se nastavit i jako Call-Back ( to znamená, že si z domova zavoláte a server vám zavolá zpět, aby náklady hradil zaměstnavatel). (No jeste me muj kamarad Ruda Griesel upozornil, ze call back je hlavne security funkce a to ze naklady hradi pouze zamestnavatel je jen vec vitana. U me je vitana ze 100 procent :))) Nicméně pro dlouhodobá připojení se jedná o velmi nákladné řešení. Další možností je použití pronajaté linky od Telecomu za 1050,- Kč měsíčně , ale pokud to možnosti dovolují, tak lze použít nejlevnější řešení – Bezdrátový přenos dat. V České republice bylo podle ČSN ETS 300220 povoleno používání radiových stanic s vyzářeným výkonem do ERP = 10 dBm. Proto jsem hledal dodavatele pro vysokofrekvenční část, vyhovující schválené normě. Touto technikou se zabývá firma RADIOMETRIX z Anglie. Ale pozor moduly dodávané touto firmou splňují uvedenou normu pouze v případě použití originální všesměrové antény ! V použití se ziskovou anténou hodnotu ERP překročíte !
    Vzdálenosti na které je možno moduly používat je prakticky okolo 300 metrů, což pro moje aplikace nevyhovělo. Proto jsem hledal další možnost zvýšení možného dosahu spojení bez porušení podmínek daných ČSN. Řešení je takové, že použijete směrovou YAGI anténu, ale pouze na přijímací straně bezdrátové trasy.
    Kmitočet použitý pro vysokofrekvenční přenos je nastaven na 433,920 Mhz a splňuje uvedenou normu. Přenosová rychlost je výrobcem udávána na 40 kbit/sec. Zde se jedná o kontinuální nepaketovaný tok dat. Pro použití plně duplexního režimu počítejte s rychlostí okolo 16 kbit/sec. Samozřejmě záleží na vhodné softwarové obsluze, která může hodně přenos urychlit. Nenarážím na kompresi dat, která by jistě také hodně pomohla, ale zde můžete najít řešení v dynamicky přidělovaném poměru přijímaných a vysílaných dat. To znamená, že pokud přistupujete na Internet, tak zatížení linky je přibližně 80 procent toku jde do vašeho počítače a z vašeho počítače odchází 20 procent. Těmto požadavkům by se měl obslužný software podřídit a dostanete se tak na možnosti běžného telefonního modemu. Samozřejmě bez náročných úprav můžete moduly použít třeba pro sériovou komunikační linku pro herní propojení dvou PC, která je pro konstrukci velmi jednoduchým řešením. Jak je vidět uplatnění se najde na mnoha místech, nemluvě o přenosu analogového signálu.
    V České republice firmu RADIOMETRIX zastupuje firma :
    Advanced Radio Telemetry s.r.o.
    Francouská 82
    BRNO

    PS: 2.8.1999

    A protože technologie stále kráčí kupředu, je tu nová zkušenost s bezdrátovým přenosem dat pomocí profesionálního zařízení.
    Zkušenosti s provozem Siemens Gigaset M101Data
    Ihned po přečtení článku o tomto přístroji na stránkách Mobil Serveru jsem zajásal. Konečně zajímavé řešení pro malé a střední podniky za solidní cenu. Proto jsem neváhal a začal jsem se shánět, kde uvedené zařízení vlastně můžu zakoupit. Když jsem zavolal do firmy Siemens tak mne odkázali na několik prodejců v mém městě a opravdu to fungovalo. Zařízení měli dokonce skladem a tak jsem zaplatil částku 9992,- Kč a začal dělat pokusy. Nejprve jsem nebyl náročný a začal jsem testovat pouze uvnitř kanceláře. Samozřejmě vše fungovalo bez problémů a tak jsem se vrhnul na větší vzdálenost. A skutečně to také fungovalo, používám Gigaset M101 na vzdálenost přibližně 250m vzdušnou čarou a tuto vzdálenost dělí jeden vyšší dům. Pro úspěšnou komunikaci jsem musel zařízení umístit do nejvyšších pater obou budou za okno, ale stále nebyla přímá viditelnost a vše funguje bez problémů. Ještě budu provádět testy s možností zvýšení dosahu pomocí parabolických antén, kdy nedojde k zásahu do zařízení a porušení homologace.

     
    Související odkazy
  • Více... Kontrukce, tipy, bastlení
  • Další články autora: vasek


    Nejčtenější článek na téma: Kontrukce, tipy, bastlení:
    Katalog antén ZACH


    Poslední články na téma: Kontrukce, tipy, bastlení:


    Upravit pro tisk  Poslat článek příteli

  • "Bezdrátový přenos dat" | Login/Registrace | 0 komentářůs
    Body
    Komentáře vyjadřují názory našich uživatelů. Nejsme zodpovědni za jejich obsah.


    Všechna loga a obchodní značky jsou majetkem příslušných vlastníků. Komentáře jsou majetkem jejich odesílatelů. Zbytek © 2000 - 2024 Satelit
    Optimální rozlišení 1024 * 768 a HiColor a vyšší